Co je třeba změnit ve školách již dnes?

Můj příspěvek není určena pedagogům, ale i rodičům. Jen vy můžete zastavit proces přeměny vašich dětí v budoucích .

Když slyším slovní spojení “reforma školství” — mě se vztahuje k vzteku. Proč něco okamžitě na mysl se derou “dva z — stejné tváře”, které poráželi těsto a žaludek palivové dřevo: druh akce jsou správné, a záměry jsou dobré, ale přiloženým není v tom místě, ne na ty předměty, které nedávají žádný užitečný výsledek.

Rok uplynulý po v rámci vzdělávacího systému se nemění nic. Vzdělávací komunita ukázala svou neschopnost , vytvářet nové významy a vyjednávat o cílech. “Zákon o vyšším vzdělání”, údajně progresivní, potvrzuje tato práce nemohla být lepší: dva roky ochotu a skutečnosti vyvolaly na světlo text není více revoluční, než návod na čisticí prostředek. Nyní tento chirurgický postup uplatňují k “Zákona o vzdělávání”. — Několik měsíců vážně diskutovali, pět nebo šest let by měl trvat základní škola. Zastavil na pěti, a to vše byl hrdě nazýván strukturální reformou.

Když se horizont plánování pro ukrajinské podnikání je rok a čtvrtletí, je možné pochopit: on — rukojmí rozhodnutí učiněných státem. Když státní úředníci rozhodují, naivně za předpokladu, že Budoucnost — to je jen Present Continuous nebo ” je”, — je to nedbalost hraničící s trestným činem. Když se ale celý vzdělávací systém žije v iluzorního světa Past Continuous — je to problém.
Past Perfect

Vážení rodiče! Pokud vaše děti chodí do školy v tomto roce, oni ji 2027. Zeptejte se, prosím, otázku svým učitelům (a zároveň — a vývojářům programů): proč se domnívají, že v roce 2027 všechny tyto znalosti a dovednosti, zakoupené žáky, budou ještě důležité? (Netvrdím, že jsou , ale ať pedagogové odpoví — proč). A když začnou odpovídat, : co-že? Dovednost socializace? Za ? Při pohledu na sebe do zadní části hlavy? — Naučit se číst a psát? Stejným způsobem, že deset, dvacet a sto let zpět? Ve stejných ? Podle stejných textů?

Ale nechat v klidu . Tak špatně, to se nějak vyrovnat se s jejich úkoly. I přes programů a tříd, většina dětí udržuje zájem o výuku a život. jejich základní škola. A proto apeluji na vás, vážení rodiče — nebo, po “strukturální reformy”, ! Vaše děti školy v roce 2022. Víte, jaký bude svět za 7 let? Co se změní? Jaké dovednosti budou v poptávce? Co se stane ?

Pozri tiež: Poľský obchod s obrazy dla dzieci a rovnaký obchod pre kielientów Slovensko – lacne detske izby a Ceska Republika – dětská kuchyňka