Nikdy vystrašiť dieťa so všetkými druhmi Barabashek

Nikdy vystrašiť dieťa so všetkými druhmi Barabaschi, a podobné znaky, ktoré budú nadávať, take away alebo potrestať vrtošivé. Nesmie byť strach z ničoho. Taktiky – nie pre ľudí! Hoci jeden z mojich priateľov vie, ako urobiť dieťa-nehochuha, napríklad, jesť týmto spôsobom. Ale pre mňa je tento systém neprijateľné. Prečítajte si skvelý článok Tatiana Shein “to je možné, nedovoľte deťom, a čo nie? Ak je čiara?” na internetovej stránke “Slnko ruky.”

5. Je dôležité nájsť kompromis. Ak dieťa nechce urobiť niečo s vami (jesť, kúpať sa, ak opatrenie oblečenie), nerobia, a zistiť dôvody zamietnutia, ponúkajú inými slovami neskôr alebo požiadajte niekoho iného na práci, ako váš Zástupca. “Nechcete ísť so mnou plávať? No, nie som! A potom otecko bude sedieť s tebou v kúpeľni?”. Zvyčajne tento kompromis dieťaťa súhlasí. Nie je to nič zložité?

6. Ak všetky vyššie zlyhá, a dieťa nielen počúva, ale sobs, len zostať blízko, že sa upokojiť. Tak, môjho priateľa dcéra bola strašne naštvaná, keď chlapec vzal ju do jeho postele, a sme plakali. Ani entreaties, ani chlapca, ktorý sa vrátil vozík, nepomohlo. Ona sedela na chodníku (dobre, bolo teplo) a zakňučanie. Na konci, matka ju vzal do náručia a naďalej komunikovať so mnou, čoskoro po dcéra sa upokojila a pokračoval samostatne.

7. A nakoniec, najdôležitejšie je, podľa môjho názoru, toto pravidlo je: nie je potlačiť zákazy, tresty a iné podobné opatrenia dieťaťa osobnosti a svoje túžby. Dať mu slobodu niečo, spôsob vzdelávania, aby sa ich vlastné rozhodnutia. Koniec koncov, ak sa mu bude prísť s niečím, čo robiť, budete sa zabránilo negatívne reakcie na vaše slová a tvrdohlavosť v dosiahnutie svojho cieľa (Kúpiť tu).

Teraz si poďme vysvetliť, čo je povedané v príkladoch. Ak ste sa rozhodli urobiť darček pre dieťa, spýtajte sa, čo chce, a potom ísť do obchodu s ním. Nech si vybrať hračka, ale potrebuje na to, aby pamätajte si, že môžete vziať len jednu vec, a nie kúpiť celú obchodu. Pre akékoľvek iné produktu, môžete sľúbiť, že príde nabudúce, keď dostanete peniaze.

Odporúčam nechať dieťa vybrať svoje oblečenie, samozrejme, ak sa mu chce. Môj syn je asi 2,5 rokov sa stala veľmi “deal” v móde: to nie šaty, to je škaredé, a tento sveter svrbí. Keby sme boli doma, kde je výber oblečenia je, som zvyčajne zmeniť jednu vec na iného. Ale potom to prestalo fungovať: on sa nepáčilo nič, čo by som navrhol. Potom som priniesol dieťa do bielizníka a ponúkol ju nájsť oblečenie. Po asi 5 minút na gauč, položiť súbor obľúbené veci, z ktorých sme vybrali ideálne, ticho a bez diskusie. A ak syn priniesol nekompatibilné súčasti odevov (modrý a červený sveter a zeleno-žlté nohavice alebo tričko a športové nohavice), sme nosili, priblížil zrkadlo, a vysvetlil som im, že je škaredá. Čoskoro (Kúpiť tu) pochopil, a teraz hovorí, že to, čo je vhodné a čo nie!

Opäť platí, že všetky krízy tretí rok je iný. Niektoré mamičky Valerian piť, aby sa upokojila po “koncerty” svojich detí, a niektorí to nič nové v správaní dieťaťa nevšimol. A potom, a potom — nie je veľmi dobré. Je lepšie vnímať a pochopiť, čo robiť. Potom, hovoriac zo skúsenosti, kríze bude prejsť dostatočne rýchlo. A možno nebudete ani nevšimnete, ako to skončí. Aspoň nikto z matky, s ktorými som hovoril na tému, sa nedá presne povedať, na konci tohto obdobia, všetko, čo sa stalo postupne.

Čoskoro bude môj syn tri roky, a myslím, že výška krízy prešlo. Bol som hlavne rád, že dieťa zostalo rovnaké, ako to bolo. “Áno, to máte anjel,” povedal nedávno o ňom môj brat, ktorého dieťa je v rovnakom veku ako môj syn. Prial by som si i vaše dieťa mohlo rozprávať, ako je táto, a nič iné!