V procesu výchovy dětí vývoj řeči je velmi důležitý bod

V procesu výchovy dětí vývoj řeči je velmi důležitý bod. Je těžké naučit dítě správně vyjádřit své myšlenky, pokud to dítě špatně vyvinuté, a tak pokud sami nejsme schopni. Pokud jsme pouhá myšlenka, že je třeba na někoho a něco vysvětlit, nebo požádat o něco, jak můžeme s pozitivním výsledkem zabývat rozvojem řeči u dítěte?

Ale v každém případě budeme muset toto studium. Pojďme se zmíním o metodu, která mi pomohla ve své době nejen v rozvoji komunikační řeči, dítě, ale pomohl naučit dceru jasně a srozumitelně vyjádřit své myšlenky, přání, pocity a emoce.

Všechno to začalo tím, že když dceři byly 2 roky, jsme prošli komise pro přijetí na zahrádku. Logoped, po dni stráveném prohlídkou nás, stanovila diagnózu: “Zpoždění hovorových vývoj dítěte. Dítě ve 2 letech by měl (banaby.cz) být schopen mluvit rozbalené nabídky”. Naše stejný dcera neuměla mluvit jen jednotlivá slova, a to jen zřídka. Obvykle se vymezuje tím, že ukazovala prstem na to, co potřebuje. T. já vím své dítě, pak jsem samozřejmě chápala ji beze slov a není určen ani, že se jí třeba ještě rozvíjet řeč, naučit se mluvit je mnohem lepší, aby ji pochopili ostatní lidi.

Povahou jsem tichý člověk, mohu mlčet bez pocitu nepohodlí po dlouhou dobu. Jsem tiše dělala věci, tiše s dítětem, protože dcera byla malá, a mě bylo těžké mluvit s někým, kdo mi nic není zodpovědný, není klade otázky. Je tichý (banaby.cz), a já nic. Manžel přijde domů, už je večer, a rozvíjet řeč dítěte, učit se vyjádřit svá přání, vysvětlit, co chce a co cítí, obecně, rozvíjet řeč dcery byla jen není s kým.

Celkem, první věc. Po setkání s jsem analyzoval své chování a uvědomil si, že pro rozvoj řeči u dcery se mi třeba více mluvit s ní. A začala jsem všechny akce v slova. Beru lžíci a řekne: “vezmu si lžíci,” a tak dále, V první době, je to nesnesitelně těžké, ale jen poprvé. Rychle zvyknete na to, že s dítětem je třeba všechny verbalizovat, vše musí vysvětlovat a .

Při vývoji řeči stejně dobře pomáhají dětské hračky. Velmi pohodlné rozvíjet řeč pomocí různých hraček, a to zejména pomocí různých , , nůžky a tak dále (banaby.cz), Mít takovou hračku a řekněte:

— Je to slon, — a dát dítě.

A po chvíli, když dítě vám ukáže na , zeptejte se: “Kdo je to tady?”

Po 1,5 měsíce dcera se stala mluvit správně a rozbalené nabídky.